Jak usunąć plamy z herbaty na obrusie. Poznaj 2 najskuteczniejsze metody!

Jak usunąć plamy z herbaty na obrusie. Poznaj 2 najskuteczniejsze metody!

Herbata jest ulubionym napojem wielu osób. W chłodniejsze dni jej przyjemne ciepło ogrzewa i poprawia nastrój. Również dobrze schłodzona smakuje wyśmienicie w słoneczne, letnie dni. Od czasu do czasu zdarza się, że kubek lub szklanka z tym znanym od tysięcy lat przysmakiem wyleje się na obrus. Jak usunąć plamy z herbaty szybko i skutecznie? O tym dowiesz się w dzisiejszym wpisie.

Włożenie obrusu do pralki może być nieskuteczne

Obrusy są bardzo delikatnymi tkaninami, które wymagają odpowiedniego traktowania. Gdy pojawią się plamy z herbaty, trzeba działać szybko i zdecydowanie, ponieważ jeśli doprowadzisz do jej zaschnięcia, to usunięcie zabrudzenia może okazać się bardzo trudne. Na pewno włożenie obrusu do pralki jest pomysłem, który należy mocno rozważyć, ponieważ każdy producent ma inne zalecenia związane z czyszczeniem tkaniny. Dużo bezpieczniejszym sposobem są opisane poniżej dwa sposoby działania. 

Jak usunąć plamy z herbaty przy pomocy kwasu cytrynowego?

Okazuje się, że sok z cytryny ma bardzo szerokie zastosowanie. Pomoże Ci usunąć plamy z herbaty. Na powstałe zabrudzenie wystarczy wycisnąć sok z cytryny. Już jego niewielka ilość wystarczy, żeby rozpoczęła się walka z plamą. Po około dziesięciu minutach miejsce z plamą herbaty musisz spłukać letnią wodą. Wtedy Twoim oczom powinien ukazać się czysty obrus. Jeśli jest inaczej, proces musisz powtórzyć maksymalnie trzykrotnie. 

Plamy z herbaty na wełnianym kocu usunie białe wino

Naturalnym odplamiaczem jest również białe wino, które musi być wytrawne. Na plamy z herbaty należy rozlać odrobinę wina. Najlepiej wykonać proporcję mniej więcej jeden do jednego, porównując ślad po herbacie z ilością wina. Około dziesięć do piętnastu minut później miejsce, w którym działa wino, trzeba spłukać ciepłą wodą. Wtedy zabrudzenie powinno całkowicie zniknąć. 

Co jest ważne w czasie usuwania plam? Najważniejsze jest szybkie działanie

Najłatwiej usuwa się plamy, które zauważysz niemal natychmiast. Im dłużej zwlekasz z jej usunięciem, tym zabrudzenie mocniej wchłania się w strukturę tkaniny. Dlatego najważniejsza jest szybkość. Drugim ważnym elementem jest również sposób usuwania plamy z herbaty. Absolutnie nie polecamy rozcierać śladu ruchami okrężnymi na zewnątrz. Jeśli już musisz dotykać śladu gąbką lub szmatką, kieruj ruchy dłoni do wewnątrz, żeby ograniczyć miejsce, w którym brud występuje do minimum. Te kilka wskazówek powinno pomóc utrzymać Twój obrus w idealnym stanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl