Promocje
Obrus z mereżką 150x240 cm pomarańczowy
Obrus z mereżką 150x240 cm pomarańczowy

113,05 zł

Cena regularna: 133,00 zł

Najniższa cena: 133,00 zł
szt.
Obrus szydełkowy 140x240 cm biały owalny
Obrus szydełkowy 140x240 cm biały owalny

150,00 zł

Cena regularna: 220,00 zł

Najniższa cena: 200,00 zł
szt.
Poszewka 40x40 cm Havana len lurex
Poszewka 40x40 cm Havana len lurex

41,30 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 41,30 zł
szt.
Bieżnik 50x100 cm Róża
Bieżnik 50x100 cm Róża

29,60 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 37,00 zł
szt.
Bieżnik 40x140 cm Róża
Bieżnik 40x140 cm Róża

35,20 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 44,00 zł
szt.
Obrus z mereżką 150x240 cm fioletowy
Obrus z mereżką 150x240 cm fioletowy

113,05 zł

Cena regularna: 133,00 zł

Najniższa cena: 133,00 zł
szt.
Bieżnik 20x160 cm Róża
Bieżnik 20x160 cm Róża

35,20 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 44,00 zł
szt.
Obrus z mereżką 150x240 cm coffee
Obrus z mereżką 150x240 cm coffee

113,05 zł

Cena regularna: 133,00 zł

Najniższa cena: 133,00 zł
szt.
Obrus 85x85 cm Róża
Obrus 85x85 cm Róża

39,20 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Obrus szydełkowy 140x220 cm ecru
Obrus szydełkowy 140x220 cm ecru

143,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Obrus szydełkowy 140x220 cm biały
Obrus szydełkowy 140x220 cm biały

143,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

Najniższa cena: 143,00 zł
szt.
Obrus szydełkowy 110x150 cm biały owalny
Obrus szydełkowy 110x150 cm biały owalny

107,25 zł

Cena regularna: 143,00 zł

Najniższa cena: 143,00 zł
szt.

Lambrekiny do salonu – czy wciąż warto stosować takie dekoracje? Sprawdzamy!

Lambrekiny do salonu – czy wciąż warto stosować takie dekoracje? Sprawdzamy!

Pięknie i elegancko wykończona przestrzeń wymaga także aranżacji okien. Od zawsze długie firany i nostalgicznie upięte zasłony były synonimem luksusu i bogactwa. Z biegiem lat dekoracje okien ulegały transformacji. W ostatnich dziesięcioleciach całkowicie rezygnowano nawet z firan na rzecz żaluzji i rolet. Moda cały czas ulega zmianom. Wiele zależy również od własnych upodobań. Jedną z metod dekorowania okien jest zastosowanie lambrekinów. Czy we współczesnym świecie lambrekiny do salonu zdadzą egzamin? Czy nie wyszły już całkowicie z mody? A jeśli nie, to jak wybrać lambrekiny do salonu? Sprawdzamy!

Lambrekiny, czyli właściwie co?

Do niedawna lambrekiny nagminnie można było spotkać w eleganckich restauracjach, ekskluzywnych hotelach, dworkach, ale również pokojach domostw. Obecne pokolenia mogą sobie nawet nie zdawać sprawy, czym są lambrekiny i jak szerokie zastosowanie kiedyś miały.

Lambrekiny to nic innego jak klasyczne zasłony, które upięte fantazyjnie, tworzą wyjątkową dekorację okna. Tradycyjnie do dziś stanowią ozdobę górnej części wnęki okiennej przysłaniającą nieco firany. W ten sposób można również ukryć ewentualne niedoskonałości.

Lambrekin to prosty kawałek materiału zamocowany bezpośrednio na karniszu za pomocą taśmy, żabek lub szelek. Może być plisowany, wymyślnie wycięty, ozdobiony dodatkowymi elementami, jak np. falbany czy koronki. Współczesne lambrekiny występują w przeróżnych kolorach, wzorach i formach. Wybierając lambrekiny do salonu lub innego pomieszczenia należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób upięcia i kształt, bo nie każdy będzie dobrze wyglądał w danym oknie. Pozostałe aspekty to już kwestia gustu.

Lambrekiny do salonu i gdzie jeszcze?

Nowoczesne lambrekiny to wyjątkowa dekoracja, która urozmaica aranżację okna. Chcąc nadać swojemu wnętrzu niebanalnego i eleganckiego wyglądu, z pewnością warto zastanowić się nad użyciem lambrekinów. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to dekoracja uniwersalna i dobrze rozplanować gdzie i jakie lambrekiny chcesz mieć.

A gdzie właściwie można zawiesić lambrekiny?

Lambrekiny do jadalni

We współczesnych domach lub mieszkaniach jadalnia tworzy zwykle wydzieloną strefę połączoną z kuchnią i salonem. Są też dość popularne osobne pomieszczenia jadalniane oddzielone od pokoju dziennego jedynie wnęką lub przesuwnymi drzwiami. W obydwu przypadkach jadalnia tworzy integralną i reprezentacyjną całość z innymi pomieszczeniami. Zastosowanie więc w takiej przestrzeni spójnej dekoracji okien jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych.

Lambrekiny do salonu

Pokój dzienny, czyli salon to pomieszczenie, w którym toczy się całe życie rodziny. Jest to również pokój, w którym przyjmujemy gości i odpoczywamy. Wystrój salonu stanowi niejako wizytówkę dla reszty domu. Nic więc dziwnego, że lambrekiny do salonu są najczęściej spotykane. W nowoczesnych projektach salon znajduje się nie tylko w centralnym miejscu, ale również jest najlepiej doświetlony. Bardzo często stosuje się obecnie duże i przestronne okna sięgające do ziemi. Część z nich stanowi bezpośrednie wyjście na ogród, taras lub balkon. Takie rozwiązania są wprost idealne, aby poszaleć w kwestii dekoracji okien i zamontować lambrekiny do salonu.

Lambrekiny do kuchni

Ta efektowna dekoracja okien bardzo często znajduje zastosowanie również w kuchni. Na otwartej przestrzeni lambrekiny do salonu oraz te kuchenne powinny być w tym samym stylu. Poza oczywista funkcja ozdobną, lambrekiny kuchenne są po prostu bardzo praktyczne. Okno w kuchni przeważnie projektowane jest bezpośrednio nad oknem lub nad blatem. Z tego powodu łatwiej utrzymać w czystości lambrekiny znajdujące się w górnej części okna niż luźno zawieszone standardowe firany. Lambrekiny przysłaniają okno, niwelują bezpośrednie nasłonecznienie, przy jednoczesnym zachowaniu higieny.

Lambrekiny w innych pomieszczeniach

Delikatne pastelowe lub kolorowe z bajkowymi postaciami lambrekiny doskonale sprawdza się również w pokoju dziecięcym, który nie jest mocno nasłoneczniony. Podobnie jak lambrekiny do salonu będą one pełnić głównie funkcję dekoracyjną. Jednocześnie są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ wysoko zawieszone, trudno zerwać je lub ściągnąć podczas zabawy.

Lambrekiny można zamontować również w łazience. Zwłaszcza tej dla gości, w której dekoracja okienna ma duże znaczenie. Jest to jednak bardzo rzadko praktykowane.

Lambrekiny do salonu – czym kierować się przy wyborze?

Obecnie na rynku dostępne są gotowe lambrekiny, które z powodzeniem możesz zamówić po uprzednim dokładnym zmierzeniu okna. Wiele firm proponuje również szycie pod konkretne zamówienie. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie znacznie podniesie koszty. Wśród gotowych rozwiązań bez problemu znajdziesz lambrekiny pasujące do większości wnętrz. Oferta jest na tyle szeroka, że dobierzesz wariant spełniający Twoje oczekiwania. Choć z drugiej strony, duży wybór wcale nie oznacza, że ten wybór będzie prosty. Mnogość różnych wzorów, kolorów, możliwości montażu, może przyprawić o zawrót głowy.

Odpowiedni rozmiar lambrekinów do salonu

Lambrekin stanowi przede wszystkim dekorację i powinien podkreślać klimat pomieszczenia. Złe dopasowanie pod względem rozmiaru zaburzy całościowy wygląd. Wybierając lambrekiny do salonu, należy wziąć pod uwagę ogólny format firan lambrekinowych. Sprawdzić, czy wszystkie elementy ozdobne zmieszczą się we wnęce okiennej i nie będą nieestetycznie zwisać.

Lambrekiny do salonu – kolory i faktury

Koniecznie pamiętaj, że lambrekiny do salonu lub innego pomieszczenia powinny być stylistycznie spójne z całością. Na rynku znajdziesz dekoracje tradycyjne, nowoczesne, minimalistyczne oraz bardzo wzorzyste. Mogą również być wykonane z tkaniny firanowej lub zasłonowej, bardziej zwarte lub delikatnie przepuszczać światło. Ostateczną decyzję, jakie lambrekiny do salonu chcesz zamontować podejmujesz Ty.

Chęć zastosowania lambrekinów do salonu, kuchni czy jadalni to sprawa bardzo indywidualna. Z pewnością jest to rozwiązanie bardzo gustowne, które nie będzie odpowiednie do każdego okna. Warto jednak posłuchać instynktu i spróbować przygody z lambrekinami, bo jest to bardzo praktyczna i efektowna dekoracja okna.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl